Porfestés, Szinterezés

Az elektrosztatikus porfestés vagy más néven szinterezés, porfestés.

Az elektrosztatikus porfestés vagy más néven szinterezés, porfestés a legkorszerűbb környezetbarát fémbevonó eljárás rugalmas hőre keményedő anyagok, melyek magas vegyszerállósággal és mechanikai tűrőképességgel rendelkeznek.

Napjainkban a legnagyobb problémát az okozza, hogy hogyan tudjuk leginkább megóvni környezetünket a káros hatásoktól, amelyek például az ipari termelés során érik.

Az oldószeres festés kiváltására ki kellett találni egy olcsó, esztétikus, környezetbarát megoldást. Aminek az eredménye az elektrosztatikus porfestés, azaz a szinterezés lett.

Az eljárás lényege, hogy a finoman porlasztott porfestéket a szórópisztolyból elektrosztatikusan a munkadarab felületére juttatjuk. A porfesték ezáltal egyenletesen megtapad a munkadarabon. Ezután következik a beégetés. A festett munkadarabokat egy 180-200 C fokosra felfűtött kemencébe betoljuk ezáltal a porfesték ráolvad így szép esztétikus, tartós felületet kapunk.

A szórást két különálló helységben végezzük kézi eszközökkel, ez lehetővé teszi a bonyolultabb alkatrészek szinterezését is.

A szóráshoz általában epoxi, epoxipoliészter, poliészter, poliuretán és epoxy-fenol összetételű termékeket használunk RAL szabvány szerinti és speciális színekben, különböző felületi megjelenéssel és fényességgel.

A porfestékek alkalmasak kültéri és beltéri kivitelű felületek képzésére. Mindkét kivitelben készíthető fényes, selyemfényű és matt felület.

Ezenkívül a technológia alkalmas még dombor, antik, kalapácslakk és neon hatású felületek kivitelezésére is.

A porfestékek alkalmazásakor nincs szükség alapozófestékre, mert ezeket a felületeket megfelelően előkészítjük: zsírtalanítással illetve homokszórással az így kapott fémtiszta felületen jól tapadnak és kemény, esztétikus, tartós bevonatot képeznek. Ezáltal kiváló korrózióvédelmet biztosítanak ami nem hajlamos a lepattogzásra.

A technológiai folyamatos fejlődése lehetővé teszi, hogy egyre több területen használják a szinterezést például széles körben alkalmazzák őket fém szekrények, autóbusz ülésvázak, motorkerékpárvázak, biciklivázak, csővezetékek, függönyrudak, alumínium nyílászárok, ereszcsatornák, tűzoltó készülékek, radiátorok, zártszelvény, kórházi ágyak, felnik, stb. felületvédelmére.

A szinterezett termékeket igény esetén csomagolva valamint raklapon pántolva adjuk át.

A beégető kemencék méretei (3000x1400x1100 cm és 1500x1300x1100 – zárt szelvények 5 méterig) nagy felületek festését is lehetővé teszik.

 

szinterezés
szinterezés
porfestés
szinterezés
szinterezés